Namiesto Na Stráž! som chcel odpovede

Autor: Róbert Mikla | 20.5.2014 o 14:49 | Karma článku: 11,20 | Prečítané:  5748x

V novembri 2013 som napísal blog, v ktorom som žiadal 100 dní pre Mariána Kotlebu, po ktorých môžeme začať hodnotiť jeho prácu. Možnosť vyjadriť sa som dal aj samotnému Mariánovi Kotlebovi.

Ak som písal v blogu z 24.11.2013, v otázke podpory, či nepodpory Mariána Kotlebu som bol objektívny a nenechal som sa uniesť mediálnou nenávisťou, ani masami ulice. Na Kotlebovi mi imponoval zdvihnutý prst, ktorý sa objavil nad politikmi, ktorí si hrejú zadky na tých istých miestach, či vykrikujú ako účastníci demonštrácií na ľudí, ktorí chú iba slušne žiť, bez toho, aby zašli do Malaciek, Žiaru nad Hronom, Spišskej Novej Vsi, či Brezna a strávili skutočne celú noc v susedstve asociálov po udelení štedrých sociálnych dávok.

Na druhej strane som ale bol opatrný s takýmito ľuďmi v politike a dúfal som, že ma Kotleba milo prekvapí slušnou transparentnou politikou, prístupnosťou, inteligentným prejavom a dobrými rozhodnutiami. Dúfal som, že sa prejaví nadmieru kladne.

Aby som bol objektívny, poslal som jemu a jeho hovorcovi na oficiálne e-maily BBSK štyri konkrétne otázky, na ktoré som chcel odpovede. Z tých by som čerpal informácie pre tento blog. Vyzývali ma k nemu totiž samotní čitatelia, na základe mojich posledných slov v spomínanom blogu. 

Odpoveď prišla z adresy politickej strany Naše Slovensko a začínala pozdravom Na stráž! Ďalej obsahovala konštatovanie, že odpovede na všetky otázky, ktoré ma zaujímajú, nájdem v poslednom čísle mesačníka Náš kraj.

Musím sa priznať, že ma táto odpoveď sklamala až zarazila. Namiesto Na stráž! som chcel konkrétne odpovede, ako bežne pre žiadosti o informácie pripravujú hovorcovia. Plat hovorcu kraja je podľa medializovaných informácií 1 125 eur a hovorca ani na e-mail od občana nereaguje. Presnejšie, reaguje cez svoju sekretárku (?) preposlanou správou s  tým, že ma formálne a nenapadnuteľne odbije mailom rovnakým, aký mi po pár dňoch posiela i samotný predseda. V tomto e-maili ma po pozdrave Na stráž! odkážu na nejaké noviny. Ak sa nabudúce opýtam na investície v oblasti sociálnych služieb, zrejme ma odkážu, aby som si preštudoval možno 300-stranový rozpočet kraja.

Noviny som si preštudoval. Áno, sú to tie, ktoré podľa médií vyšetruje polícia, lebo v nich nový predseda kraja oslavuje prvý slovenský štát. Zanechali na mne negatívny dojem, nedostal som odpovede na svoje otázky. Zveseniemodrej okupačnej handry“ – teda vlajky Európskej únie z úradu samosprávneho kraja je pramálo pre ťažko skúšané chudobné regióny v Banskobystrickom kraji. Namiesto slušnej politiky vnímam v kraji politickú šarvátku, vzájomné obviňovanie sa z korupcie, obsadzovanie úradu a organizácií župy straníckymi kamarátmi a sympatizantmi s kriminálnou minulosťou bez výberových konaní, zneužívanie krajských novín na prezentáciu jednej osoby a jednej politickej strany.

A tak mi pripadá, akoby kreslo župana bolo pre Kotlebu iba prestupnou stanicou, kde nechce pracovať, ale prezentovať sa, aby sa dostal vyššie. Som z toho sklamaný. Rovnako ako z prvých 6 mesiacov predsedu Kotlebu v úrade. A pravdepodobne to tak vnímajú aj ďalší ľudia. Na internete vnímam čoraz viac negatívnych reakcií. Dokonca aj ľudia, ktorí Kotlebovi fandili, sú už vo vyjadreniach zdržanliví. Dnes od volieb uplynulo už 6 mesiacov a môžem konštatovať, že Marián Kotleba podľa môjho názoru nie je ten, kto do slovenskej politiky prinesie zmenu k lepšiemu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?